TA Triumph-Adler

úvodní strana mapa stránek EN DE

Vytisknout

Controlling a monitoring tisků

CONTROLLING

Controlling tisků a tiskových zařízení je možný na několika úrovních. Od nejjednodušších softwarových utilit, které dodáváme se stroji zdarma až po serverové aplikace. Mezi základní utility patří NETWORK PRINT MONITOR pomocí které lze sledovat zařízení, stav toneru, zásobu papíru, průběh kopírování, vytížení, otevřený zásobník papíru, otevřený kryt, manipulaci se strojem a mnoho dalšího. Další užitečná utilita je NETWORK ACCOUNTING, která Vám usnadní přidávání uživatelů do tiskového prostředí a sledování jejich účtů velmi přehledně.

Serverová aplikace SafeQ či MyQ již podporují všechny výše zmíněné možnosti a mnoho dalších. Např. funkce FOLLOW-ME, kompletní správa tiskového prostředí, přístup na stroje pomocí stávajících karet a mnohem, mnohem více.

Karetní přístupový systém TK Control lze jednoduše přizpůsobit tak, aby stávající karty, které používáte pro stravování, docházku či přístupy v budově ovládaly i kopírovací stroje.

Dalším přístupovým systémem jsou platební terminály přímo na mince. Takto vybavené stroje jsou vhodné pro školy a veřejná místa kde je potřeba kopírovat.

MONITORING

Monitorovat lze veškeré reprografické výstupy, tisky i kopie, výstupy z faxů a multifunkčních zařízení. Výstupy z monitoringu slouží nejen ke vstupní i následné analýze tiskového prostředí, ale jsou i podkladem pro detailní rozúčtování nákladů na tisk. Na základě monitoringu je možné určit průměrné pokrytí papíru barvou, tyto informace lze využít nejen pro přesné účtování tiskových nákladů ale i pro predikci spotřeby toneru.
Další možností je odhad spotřeby toneru (barvy) pro rozsáhlejší úlohy na základě analýzy tiskových parametrů a pokrytí jednotlivých listů.


Výstupy z monitoringu zahrnují počet stran, formát tisku, typ tisku – barevný, černobílý, pokrytí stránky, použitý papír, identifikace zadavatele tisku, lze odlišit i tisky a kopie. Na jejich základě je možné vytvořit libovolné požadované výstupy za zvolené období. Náklady je možné rozúčtovat na uživatele nebo skupiny uživatelů (oddělení, střediska), lze použít i členění na projekty. Je-li to účelné, je možné zohlednit i skutečné pokrytí stránky barvou. V ceně lze zohlednit nejen množství a kvalitu tisku, ale i prioritu zpracování.
V případě požadavku zákazníka je možná i integrace accountingu tiskových nákladů do informačního systém zákazníka.


K úspoře nákladů přispívá i stanovení denního, týdenního či měsíčního limitu tisku pro skupiny uživatelů nebo jednotlivé uživatele nebo nutnost autorizace uživatele u kopírky.
Bezpečnost tisku je zajištěna funkcemi odloženého (zabezpečeného) tisku nebo funkcí follow-me (následný tisk, tisk z libovolné tiskárny). V obou případech se dokument fyzicky vytiskne až po autorizaci zadavatele tisku na tiskovém terminálu. Autorizace je možná pomocí PIN, magnetickou nebo čipovou kartou, využitelnou i jinde, např. v docházkovém systému

Přihlášení

Pronajaté stroje